teisipäev, 17. august 2010

17


Hi!
Eile oli siis mul iga inimese aasta tähtsaim päev... Ehk siis 17 aastat tagasi (vist?) sündisin ma... Ausalt öeldes ei tunne mina ei 17.a ega ka 16-aastasena! Igatahes päev algas nagu viimased nädalad on alanud: 8.15 äratuskell, mis lükkub automaatselt 10min edasi ning mul 30min, et bussi peale minna... Samal ajal teeb minu hostõde paar võileiba (v tegelikult leib näeb rohkem saia moodi välja) mida ma söön koolis enne lõunat! Jõudes kooli, 9.20 täpselt tunni alguseks... Varem lihtsalt ei ole võimalik tulla, kuna bussid käivad üks kord tunnis v isegi harvemini.. Jõudes haiglasse kohale sain kingiks lätlaselt (edaspidi Viliselt) Simon's cat'i raamatu, mis on ausalt öeldes rohkete piltidega väga lahe!:D Praegu õpime saksa keeles käändeid, mida on ainult neli, aga see-eest sõnad käänduvad artiklite ja preposition'te abil ja see on palju keerulisem, kui 14 käände pähe õppimine!:D Pärast keeletundi toimub orientatsiooni tund, mida annab Martin. Martin'd õpetajad on vist maailmas tõesti igalpool samasugused.:D Orientatsiooni õpime/õppisime sakslasi ja viimased kaks päeva oleme õppinud saksa ajalugu, mille kohta võin lohutuseks gagi'le öelda, et Prometi tunnid on palju paremad!:D Esiteks saksa ajalugu on täiesti vastupidine, mida me oleme õppinud ja teiseks võõras keeles õppida Hitleri biograafiat on kergelt öeldes keeruline. Pärast orientatsiooni toimub lõuna ja pärast seda järjekordne keeletund. Lõunaks saame tavaliselt oma valitud, mis alati ei õnnestu õigeks valikuks.. Igatahes igakord näitab karbike, et peaks sööma rohkelt die Gemüse, aga jumal tänatud et antakse süüa Fleisch'i. See viimane teeb sakslastele väga nalja, et ma olen huvitatud igapäev sööma liha, nagu aru saades minu host family sööb tavaliselt ainult 3x nädalas, aga tänu minule on see neil viimasel ajal traditsiooniks süüa liha 7x nädalas.. :(
Pärast lõunasööki kingiti mulle kaart grupi poolt, kus oli erinevas keeles kirjutatud Palju Õnne vms. Sünnipäeva auks ei pidanud ma minema bussiga koju, vaid host isa tuli autoga järele! Minu perekonnas on traditsiooniks, et nn sünnipäevalapsel on õigus valida, mida geburtstagil süüa, kuna ma ei osanud valida (mitte esimene kord), tehti mulle šnitsel... ja kaks kooki!!! Sain ka paar kingitust ja muidugi ilusaks lõpuks feilisin tu handega... Võtsin küünla kätte ja imelikul kombel mõne sekundi pärast olid mu riided (+laud+põrand) vaha täis.. :S:D Koristasime umbes 30min kuni hakkasid sissevoolama sakslased..
Need viimased on minu hostõe sõbrad, nii et ma ei imesta, miks nad tulid. Neilt sain kingiks palju süüa ja teddy-bear'i! Mõmmi sai nimeks Knut, oma vanaisa järgi Berliini loomaaia jääkaru järgi! :D Hiljem voolasid sisse ka internatsionaalid ja nn pidu võis alata!
Viele Grüsse!

Kommentaare ei ole: